Mekanlar

Takanik Balık – Balığa Doyulan Mekan

IMG_0887 IMG_0893 IMG_0899 IMG_0903

Snapseed

Bu sofra özellikle “Ben balık yiyince doymuyorum” diyenler için biçilmiş kaftan! Uygun fiyatlı, doyurucu ve lezzetli… Takanik’i en güzel anlatan özellikleri! Daha ne olabilir ki?

Bir balıkçıda bunların üçünü de yakaladığınız zaman daha fazla söze gerek kalmıyor. Her türlü derde deva, cefaların üstüne sefa, tadı kaçanlara şifa olan bir yer. Masadan aç kalkamadığınız bir mekan oluşuyla diğer tüm balıkçılardan ayrılıyor.

IMG_0953 Snapseed Snapseed IMG_0946

Öğle, ikindi, akşam dolup dolup taşan her gidildiğinde yer bulmak için sıra beklenen, özellikle o muhteşem balık çorbası, namı yürüyen sıcak helvası, kocaman doyurucu salataları, meşhur patlıcan ezmesi, Ispanya’dan gelen kalamarı, beğendili dil balığı, ahtapot ızgarası ve taze balıklarıyla sevilen salaş ve sıcak bir balıkçı burası.  Hikayesi de çok tatlı; 1998’de Yeniköy limanında küçük bir takada başlayan, daha sonra yüzer tekne konsepti ile işleri büyüten ve en sonunda Yeniköy iskelesinin yanındaki şubesiyle denizden karaya geçiş yapan gerçekten lezzet vaad eden bir mekan. Mısır ekmeği de ayrı efsane, tarifi gizli tutuluyor. Mısır ekmeği sevenler muhakkak denemelisiniz.

2008’de Boğaz’ın bir diğer incisi Arnavutköy’de ikinci şubesini açtı. Kısa surede Arnavutköy’ün en sevilen mekânlarından olma başarısını gösteren Takanik Arnavutköy’den sonrada üçüncü şubesini de yine Yeniköy’de açtı. 2011 yılında 4. şubesinide Suadiye’de hizmete geçirildi.

Kişi başı ortalama 55 – 60 TL’ye gayet doymuş bir şekilde ayrılabiliyorsunuz bu mekandan.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir