Mekanlar

Symbol Cafe Bağdat Caddesi

Bugün çoğunuzun dikkatini çekeceğine emin olduğum bir mekandayım. Aslında eski günlerdeki gibi bir keyif kahvesi içip eğlencesine de bir fal baktırayım diye gelmiştim. Sonra bir baktım ki burası bir fal kafeden çok öte bir yere dönüşmüş yıllar içinde. Hem menüsü zenginleşmiş hem tasarımı daha bir güzelleşmiş. İstanbul’da 4 şubesi bulunan Symbol Fal Cafe’nin il şubesi 2002 yılında Beyoğlu – Taksim’de açılmıştı. Sonra Nişantaşı, Beşiktaş ve Bağdat Caddesi şubeleri geldi.

Bağdat Caddesi’nde 2005 yılında açılan Symbol Cafe’nin ferah bir atmosferi, zengin kahvaltı menüsü, büyük bir bahçesi, çok çeşitli yemekleri ve alkol servisi bulunuyor.

Kalamar, paçanga böreği, güveçte karides gibi ara sıcaklardan, et, tavuk ve mantarlı kreplere, bol çeşide sahip makarnalardan, salatalara, pizzalara, burgerlere ve et, balık, tavuk ağırlıklı ana yemeklere kadar zengin bir mönüye sahip Symbol Fal Cafe. İnanılır gibi değil gerçekten de…

Mesela ana yemeklerden biraz bahsedecek olursam;

 

Kırmızı etlerde; Kuzu Pirzola, Izgara Bonfile, Antrikot Izgara, Pideli Izgara Köfte ve Domates, biber, mantar, soğan, yanında pilav ve patates ile sunulan ‘’Kuzu Etli Çoban Kavurma’’ gibi doyurucu ve sağlam kalemler mevcut.

Tavuklarda; Pilav, Patates Tava, Mantar ve Biberle sunulan ‘’Köri Soslu Kremalı Tavuk’’ ve ‘’Soya Soslu Kremalı Tavuk’’, Piliç Izgara, Tavuk Schnitzel, Piliç Pirzola çeşitleri bulunuyor.

Kalabalıksanız ve hepsinden tadımlamak istiyorsanız ‘’Karışık Izgara Tabağı’’ nı seçebilirsiniz. Antrikot, Kuzu Pirzola, Piliç, Köfte ızgaralardan oluşan zengin bir tabak.

Tatlılara gelince; Falın Büyüsü, Çikolatalı, Frambuazlı Cheesecake, Mozaik Pasta, Tiramisu, Dondurma, Dondurmalı Sufle, Orman Meyveli Pasta, Dondurmalı İrmik gibi hoş seçenekler mevcut.

Fiyatları gayet makul tutmuş olmaları güzel. Mekanın kendisine ait bir otoparkı bulunuyor.

Yemek menüsünü yakından incelemeniz için fotoğraflarını ekliyorum. Aşağıda görebilirsiniz.

Kahve ve fal ücreti toplam 39 TL. Bu işte çok başarılılar bence!

İşte mekanı size yaşatacak youtube videom…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir