Mekanlar, Seyahat Günlüğü

Müpptela Ocakbaşı Meyhane: Kaş’ta Müptelası Olacağınız Bir Meyhane

Tatil Kaş’ta güzeldir diyenler dikkat! Sizlere içinden lezzet ve keyif akan, müzikleriyle baştan çıkartan nefis bir mekan tavsiye edeceğim.

Kaş’ta nefis bir yeni nesil ocak başı ve meyhaneye düştü yolum. Sıcak aile ortamı, yeşillikler içinde bahçesi, mükemmel mezeleri, lezzetli etleri, kebapları, güler yüzlü personeli ve yemeğe eşlik eden Türk sanat müziğinden harika seçmelerle gönlümde taht kuran bir yer oldu Müpptela Ocakbaşı.

Farklı meze çeşitleriyle ocak başı ve meyhane kültürünü bir arada sunan keyifli ve samimi bir Kaş meyhanesi burası. Sahipleri Seda Hanım ve Fatih Bey buraya güzel enerjilerini yansıtmışlar. Gelen bir daha geliyor. Kaş’ta müdavimi olunacak bir yer diyebilirim. Bazı akşamlar canlı fasıl eşliğinde yemek yiyorsunuz. Klasik kebap lezzetlerimiz burada modern sunumlarıyla yeniden yorumlanmış. Birbirinden güzel mezeler mutlaka denenmeli, muhteşemler.

Lokum Bonfile en çok beğenilen etleri, gerçekten yumuşacık. Mezelerden; Köpeoğlu, Atom, Hibeş, Semizotlu Cacık, Cevizli kuru domates, Girit mezesi, közlenmiş patlıcan salatası çok beğeniliyor. Mekanın tatlı sahibesi Seda Hanım; lezzetin ön planda olduğu bu mekanda yapılan herşeyin sürekli tadına baktıklarını söylüyor.

Kaşarlı Köz Patlıcan, Pastırmalı Humus, Dana Antrikot, Hellimli fıstıklı kasap Sucuğu, Lokum, Beyti Sarma, Şaşlık, Adana kebap ve tüm kebap çeşitleriyle de dört dörtlük bir meyhane. Etler lezzetli çünkü özel olarak yetiştirilen kuzulardan elde ediliyor ve zırhta çekilip kebap haline getirilerek sunuluyor. Özetle; etleri ateşle dans ettiriyorlar… Etlerin iyi dinlendirilmiş oluşu ve iyi pişiriliyor olması çok önemli. Yanına da bir Gevurdağ Salatası söylediniz mi teferruattır gerisi…

 

Fiyatlar lezzete, sunuma, ortama ve kaliteye göre oldukça uygun.

Menüden seçmeler:

Tüm mezeler: 10 TL

Dereotlu, kaşarlı, sarımsaklı ekmek: 12 TL

Kaşarlı Mantar: 15 TL

Izgara Hellim Fıstıklı Sucuk 18 TL

Güveçte Yaprak Ciğeri: 22 TL

Ciğerli / Pastırmalı Sıcak Humus: 14 TL

Arnavut Ciğeri: 12 TL

Adana Kebap: 25 TL

Urfa Kebap: 25 TL

Beyti Sarma: 30 TL

Kuzu Şiş: 34 TL

Kuzu Ciğer: 25 TL

Kuzu Kaburga: 35 TL

Kuzu Pirzola: 36 TL

Kuzu Beyti: 36 TL

Şaşlık: 42 TL

Antrikot: 45 TL

Ali Nazik: 35 TL

Lokum Bonfile: 45 TL

Kaş’a giderseniz şirin bahçesiyle Kaşı’ın ruhunu yansıtan Müpptela Ocakbaşı’na muhakkak uğrayın derim… Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız keyifli bir yer.

Müpptela Ocakbaşı’nı Kaş’a gittiğinizde kokuyu takip ederek bulabilirsiniz ama ben yine de adresi vereyim.

Adres: Andifli Mahallesi, İlkokul Sk., 07580 Kaş/Antalya

Tel: 0 (537) 051 20 77

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir