Fit Gurme

MIHA-BODYTECH ILE AKIMA KARŞI SPOR

İnsanlar yorucu gym antrenmanlarından bazen sıkılabiliyor. Vücudun tüm kas gruplarını ayrı ayrı ve bir program dahilinde çalışmak elbetteki en sağlıklısıdır. Fakat bazen sıkılınca modu değiştirmek için daha önce yazmış olduğum Body Pump ve bu 25 dakikalık mucize antrenman sistemi Miha-Bodytec denenebilir. Hoşunuza gideceğine eminim. Gelelim akıma karşı yapılan bu çılgınca antrenmanın ne olduğuna…

IMG_3738

Miha-Bodytec uzman spor eğitmenlerinin eşliğinde, haftada 2 gün ve 25’er dakikalık kişiye özel bire bir seanslar halinde sunulan, vücuttaki tüm ana kas gruplarını aynı anda ve çok etkin çalıştıran, spor salonunda yapacağınız 5-6 saatlik yorucu bir antrenmandan çok daha fazla etki sağlayan bir antrenman sistemidir. Klasik antrenmanlar sırasında beyin, kasların kasılıp harekete geçmesini sağlayan elektrik sinyalleri gönderir. EMS sistemiyle beynin gönderdiği sinyallere ek olarak kaslara dışarıdan, çok daha yoğun uyarılar gönderilir. Kaslarda kasılmaya neden olarak bütün ana kas gruplarının yanında erişilmesi en zor olan derin kas fiberlerini bile harekete geçirir. Bu sistem sayesinde kaslar, hiçbir ağırlık kullanmadan ve eklemlere en ufak bir yüklenme olmadan çok daha kısa sürede, çok daha yoğun bir şekilde aktive edilir.

IMG_8172Miha-Bodytec sayesinde kaslar yapılanıyor, güç ve dayanıklılık artıyor, metabolizma hızlanıyor, vücuttaki yağ oranı azalıyor ve problemli bölgeler sıkılaşıyor, genel bir iyi olma hali oluşuyor. Ayrıca kas güçsüzlüğüne bağlı bel ve sırt ağrılarını gidermek için de var olan en etkili antrenman yöntemlerinden biri olarak Miha-Bodytec çok daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşama ilk adımları atmanızı sağlıyor. Miha-Bodytec teknolojisi hareket hızını ve dayanıklılığı geliştirirken, kaslar arasındaki güç dengesizliklerini eşitliyor ve kas oluşumunu artırıyor.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Portakal’ın görüşleridir.

Antrenmandan kesitleri videomda izleyebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir