Mekanlar

Letafet Steakhouse & Kasap: Zekeriyaköy’de Yepyeni ve İçinden Lezzet Akan Bir Etçi

Bu mekana dikkat edin foodilerim. Yepyeni ve çok başarılı bir etçi. Steakhouse’lar içinde en beğendiklerimden bir tanesi. Aynı zamanda kasap olması da çok iyi. Daha 2 ay olmuş açılalı ve ilk keşfeden olmanın gururunu yaşıyorum. Zekeriyaköy’de doğanın içinde hem ortamıyla hem dekoruyla hem de lezzetleriyle muhteşem bir yer yapmışlar. Letafet Steakhouse &Kasap, 120 kişilik geniş iç salonu ve özellikle de 5 dönümlük yemyeşil bahçesinde bulunan Gazebolarıyla oldukça keyifli bir mekan. İçeriye girer girmez birbirinden özel etlerin yer aldığı kasap bölümü, Sertifikalı Organik Ürünlerin satıldığı Bağbostan Organik Market & Café bölümü dikkatinizi çekiyor. Kahvaltı da burada satılan organik ürünlerle hazırlanıyor.

Beklentilerin çok üzerinde bir etçi olan Letafet Steakhouse’un dekorasyonunda lezzete zarifçe eşlik eden bir şıklık söz konusu. Lezzetli etlerinin yanı sıra hızlı yemek kültürünün karşısında duran, yemeği keyif ve paylaşılması gereken özel bir zaman dilimi olarak gören bir mekan tasarlamış olmaları çok güzel. Steakhouse anlayışını fine dining konseptiyle buluşturan dekorasyonunda ince bir zevk var. Nezih, modern ve lüks ortamıyla büyüleyici olmakla beraber yemyeşil bahçesiyle de tam pazar kahvaltılarının ve aile yemeklerinin adresi olacak gibi.

Zekeriyaköy, Sarıyer civarında oturanların özellikle bir uğramasını tavsiye ederim. Hem özel günlerinizde, hem iş yemeklerinizde hem de doğanın içinde eş, dost, arkadaşlarla keyif yapmak istediğinizde burayı aklınıza getirin derim.

Mekanın işletme müdürü Kayhan Özekin işinin ehli ve deneyimli biri. Müşteri ilişkileri de çok iyi.

Menüsünde meşe odun kömürü ateşinde ve kendine özgü pişirme teknikleri ile sunulan Dry Aged Steak(Kuru Dinlendirme Et), Wet Aged Steak (Islak Dinlendirme Et), Özel soslar ile hazırlanmış et ve Burger çeşitleri ve organik ürünlerle hazırlanan kahvaltı bulunuyor. Burger ekmeklerini özel mayalama yöntemiyle kendileri yapıyorlar. Gerçekten çok lezzetli.

Protein yüklü ve sağlıklı yemekleriniz masaya geldiği andan itibaren, hem etkileyici sunumu, hem havaya yayılan iştah açıcı kokusu ile sizi etkisi altına alıyor.

Başlangıçlarda; Ev Yapımı Sosis, Cheddar Füme, Füme Et Tabağı, Dana Carpaccio ve Peynir Tabağı alabilirsiniz.

Salatalarda; Tulum Peynirli Salata, Roka Parmesan Salata, Domatesli Salata ve Letafet Salata oldukça lezzetli.

Islak Dinlendirme Etler / Wet Aged Beef

Letafet Spesiyal

Lokum (200-220 gr)

Bonfile (220-250 gr)

Hardal Soslu Bonfile (220-250 gr)

Antrikot / Entercote (200-220 gr)

Şaşlık / Sliced Sauce Beef (250-300 gr)

Steak Spagetti (200-220 gr)

Flenk Steak (200-220 gr)

Baby Newyork Steak (200-220 gr)

Newyork Steak (300-350 gr)

Rib Eye Steak (300-350 gr)

Kuru Dinlendirme Etler / Dry Aged Beef

T-Bone Steak (400-450 gr)

Porterhouse Steak (550-600 gr)

Club Steak (350-400 gr)

Dana Pirzola (350-400 gr)

Dallas Steak (400-450 gr)

KuzuPirzola, Lokum, Küşleme, Sırt, Kafes

Kuzu Kol, Kuzu Gerdan, Asado

Letafet Burger, Lokum Burger, Kasap Köfte, Kaşarlı Köfte, Kasap Sucuk, Osmanlı Sucuk, Füme Izgara Somon, Etli Mantarlı Fettucini Alfredo’yu da denemenizi öneririm.

Tatlılar iki çeşit: Havuç Dilim Baklava ve Tiramisu

Özellikle dikkatinizi çekmek istediğim bir konu var, ”Havuç Dilimi” Gaziantep’in efsane baklavacısı Koçak Baklava’dan uçakla özel olarak getiriliyor.

Adres: Zekeriyakoy Mah. 1. Cad. No:13 Zekeriyaköy, 34440 Sarıyer/İstanbul

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir