Mekanlar

La Petit Maison

Londra ve Dubai şubelerinin yanı sıra ünü Nice’ten dünyaya yayılmış bir restoran La Petite Maison.

380IMG_0528

La Petite Maison’un adı kadar iyi bilinen mottosu ‘Tous célèbres ici’, yani ‘Burada herkes meşhur’. Anlayacağınız müşteri kitlesi sağlam bir yer!

Unknown-1 Unknown IMG_0527 IMG_0542

Dubai şubesi 2014 yılında ‘’The world’s 50 best restaurants’’ tarafından dünyanın en iyi 81. restoranı seçilen, İstanbul şubesi de 2014 mayıs ayında Nişantaşı’nda açılmış olan, bütün konseptiyle fine dining konseptinin hakkını veren, hizmet kalitesi ve lezzeti ile fiyat performans oranı olması gerektiği gibi olan, dekorasyon ve müzikleri ile de ayrıca gönüllerde taht kuran bir yer lö pöti mezon.

Nice, Côte d’Azur ve komşu Liguria bölgesi ile Akdeniz mutfağından lezzetlerin yer aldığı La Petite Maison’un mutfak kültüründe hafiflik ve sadelik hakim. Başlangıçlarda steak tartar, kalamar, kinoa salatası ve zeytinyağında karidesi karides enfes seçimler olacaktır. Özellikle Dana Kaburga ve Bonfilesini de muhakkak denemelisiniz!

IMG_0540Geleneksel Fransız mutfağının yumuşatılmış bir versiyonu olan menüde ‘tazelik’ en değer verilen konu. Menüyü tazeliğin korunması için sık sık revize ediyorlar. Dünyadaki diğer şubelerin menülerine %70 oranında sadık kalınırken, geri kalanında lokal tatlar için alan bırakılmış. La Petite Maison’da en çok tercih edilen lezzetlerin başında bademli enginar tapenade, kinoa salatası, Niçoise salatası, otlar ve baharatlarla islenmiş ızgara kuzu budu, antrikot, ızgara ciğer ve black code geliyor. Tatlı olarak ise baharatlı dondurma eşliğinde pain perdu ve crème brûlée gibi lezzetler var. Şarap menüsüne ağırlıklı olarak Fransa üretimleri hakim olsa da Türkiye’de butik üretim yapan markaların da kavda yeri var.

Mimarlık firması Sagrada ve aydınlatma tasarımcısı Thierry Dreyfus’un imzası olan mekanda ilk göze çarpan detaylar sizi kucaklayan çekici bir bar, son derece yüksek tavanlar, Bedri Baykam’ın resmi ve özel tasarım ışıklandırmalar. Tam bir Fransız şıklığında butik bir restoran!

+90 (0) 212 232 02 32

Maçka Palas Maçka Cad.
No: 33B 34367
Şişli / Istanbul, TURKEY

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir