Mekanlar

Kadıköy Ruhha: Lahmacun ve Karadeniz Pidesine Bayılanlar İçin Şahane Bir Adres

Hayat her gün Boğaz’da balık, Kaşıbeyaz’da kebap, Sunset’te sushi değildir. Basit ama dehşet lezzetli yemekler vazgeçilmezimizdir. İşte çok güzel bir örnek Kadıköy’de yeni açılan Ruhha @kadikoyruhha pide ve lahmacun çeşitleriyle ön plana çıkan taptaze çıtır bir mekan.

Yalın ve tesirli bir lezzet akıyor bu dükkandan çünkü uzmanlaştıkları özellikle iki kalem var. Taş fırında incecik hamuru ve özel formüllü iç malzemesi ile Urfa Usulü Lahmacun ve çıtır hamur üzerine bol malzemeli Samsun Usulü Pide yapıyorlar. Mekanın spesiyal ürünü Cevizli Lahmacun. Lahmacunda Urfa’dan özel getirdikleri beş farklı isot çeşidini kullanıyorlar. Yaz, kış farketmeksizin domates kullanıyor, salçadan kaçınıyorlar. Yüzde yüz kuzu kıyması (koku olmaması açısından süper) ve ince hamuru sayesinde oldukça hafif bir lahmacun ortaya çıkıyor ve yedikçe yiyesiniz geliyor.

Mekanın sahipleri Cem Bey’in Samsunlu, Harun Bey’in Urfalı olmasından mütevellit pidelerde de çok iddialılar. Memleketlerinin lezzetlerini İstanbul’a taşımışlar. Urfa lahmacunu ve Samsun Pidesi sevenler için muhakkak denenmesi gereken bir adres.

Künefeye de bayılacaksınız..


Fiyatlar:

Fındık Lahmacun: 3 TL

Cevizli Lahmacun: 8 TL

Kaşarlı Lahmacun: 7 TL

Urfa Lahmacun (klasik): 6 TL

Kapalı ve Açık Pideler: 17 – 20 TL (Yumurta farkı 1 TL)

Adres: Caferağa Mahallesi, Güneşli Bahçe Sokak, No 41, Kadıköy, İstanbul

www.kadikoyruhha.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir