Hayata dair...

Bir Yengecin Kıskacında Olmak..

Anladığım kadarıyla bu aralar doğum günü olan çok kişiyiz.. O yüzden burcu yengeç olan, yengeç sevgilisi, eşi, dostu, çocuğu olan beybilerim Zodyakın bana verdiği yetkiye dayanarak kendine ızdırap insanlığa faydalı bir eser ile yakından tanıştırmak istiyorum sizi. Astroloji bilgisine sahip olmasam da 36 senelik deneyimlerimi kendi üslubumla aktarmak isterim.

Her türlü duruma anında tepki veren, insanlara karşı yakın sıcak yaklaşımlar sergileyen, bununla beraber kimsenin anlayamayacağı gizli yönleri ve çevreye karşı ördüğü duvarları olan, bazen sert ve katı görünse de, iç dünyasında duygusal, hassas ve kimi zaman salaklık boyutunda iyi niyetli olan, kimseyi kıramayan, kolay kolay yıkılmayan, zor seven ama sevdi mi vazgeçmeyen, daima neşeli, yüzünde gülümsemesi eksik olmayan ama gülmedi de mi yüzünü toplayamayan, espri anlayışı yüksek, sempatikliği ve hareketliliğiyle etrafındakilerin enerjisini yükselten, samimiyetiyle kendini sevdiren, konuşma tarzlarıyla dikkat çeken, seçtikleri kelimelerle insanları etki altına alan, çok konuşsa da kendi hakkında bilgi vermeyen, iyilikle kötülüğü, sevinç ile kederi, depresyon ve rahatlığı bir arada yaşayabilen, hafif manik yapısıyla dünyanın en merhametli yada en gaddar, en duygulu yada en duygusuz insanı olabilen yengeçlerin hisleri daima mantığın önündedir. O yüzden akıl sır ermez, bazen onlar bile yapacaklarını ve olacakları önceden kestiremezler.

Kendini çok akıllı sandıkları halde herşeye ve herkese kolayca inanacak kadar saftırlar ama kandırıldıklarını anladıkları anda tüm bağları bıçak gibi keserler.

Genelde tatlı dilli olsalar da yalana ve haksızlığa hiç gelemez, en sert ve yıkıcı kimliklerine bürünüp tek başına 300 Spartalı gücünde hissedip alayının üstüne yürürler. Cesurdurlar öleceklerini bilseler ne kendi ne de başkasının hakkını yedirmezler.

Asla ihanet etmez, çevresindeki herkesi önemser, kimseyi yarı yolda bırakmazlar. Her an herkese yardıma hazır, aşırı merhametli, gizemli, sözünün eri ve sevimlidirler. Söz konusu aşksa ateşli ve içten davranırlar. Herkesi kalbine sokmaz, kalbine sokmadığını hayatına almaz ve aldığını da kolay kolay çıkartmazlar. Biriyle birliktelik yaşarken başka biriyle yakınlık kurmazlar.

Korumak, kollamak, sahip çıkmak konusunda sınır tanımayan yengeç adamı kıskacına aldı mı bırakmaz. Dostluk konusunda çok sağlam ve güvenilir, aşk konusunda ateşli ve içtendirler. Değer verdiği, sevdiği insanları mühimseyen, onların zarar görmemesi ve mutsuz olmaması için her şeyi yapmaya hazırdır.

Sahip çıkıldıklarını bilmek de onları mutlu eder. Zaten en fazla ihtiyaçları olan şey, kendilerine daima destek çıkacak bir dosttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir