Mekanlar

AKIN BALIK KARAKÖY: İstanbul’un salaşlığıyla meşhur lezzetli balıkçısı…

IMG_7130 IMG_7131

 

Hem salaş ve rahat, hem temiz ve renkli, hem lezzetli mezeler ve taze balıklar yiyebileceğiniz, hem de İstanbul manzarasına doyabileceğiniz, hem de denizin kenarında oturabildiğiniz dört dörtlük bir keyif mekanıdır Akın Balık. 12 senedir tüm İstanbulluların sevgi ve ilgisini kazanan bu farklı mekan Karaköy’ün simgesidir bir nevi.

IMG_7144

Tüm restoran masaların yanlarına koyulan büyük mangallarla ısıtılıyor. Görüntü ve ambiyans şahane oluyor. Orijinal bir mekan hem de kökümüzden gelen, geleneğimizden gelen orijinallikte… Kendinizi eski bir Türk filmi karesinde gibi hissediyor, yemek yerken şehri yaşıyor, yaşarken doyuyorsunuz. Efkarınız da neşeniz de can buluyor, keyif buluyor bu mekanda. Ruh haliniz değişiyor. İnsanın ruhuna dokunan nadir mekanlardan biri Akın Balık.

IMG_7173IMG_7159

 

Zengin meze dolabından ‘’Uskumru Marin’’, ‘’Levrek Marin’’, ‘’Dil Balığı’’, ‘’Acılı Ezme’’, ‘’Ahtapot Söğüş’’, ‘’Çiroz’’, ‘’Havuç Tarator’’ ve ‘’Atom’’ seçtim. Hepsi hakikaten taze ve lezzetliydi! Denemenizi öneririm.

IMG_7231

IMG_7264

Ara sıcakların vazgeçilmezi olan Kalamar Tava ve Güveçte Karides burada bir başka lezzetli oluyor. Karides kütür kütürdü, tadına doyamadım desem yeridir. Kalamar dolgun ve lezzetliydi.

IMG_7156

Akın Balık menüsünde sadece taze mevsim balıklarına yer veriyor. Balık halinin çok yakınında bulunan konumu sayesinde her daim taze balık bulunduruyor. İçinde bulunduğumuz bu kış aylarında mevsimin balığı olan ‘’Çinekop’’, ‘’Kofana’’, ‘’Mezgit’’ ve ‘’Hamsi’’ seçeneklerini değerlendirmenizi öneriyorum.

Balıkçılarda genelde ortalama kişi başı fiyatlar olur. Burada kişi başı ödeyeceğiniz hesap içtiklerinize göre ortalama 75 TL ile 150 TL arasında değişiyor. Fiks menü seçenekleri de sunuyorlar. Oldukça avantajlı oluyor. Kalabalık gruplarınızla çıkacağınız yemeklerde bunu değerlendirebilirsiniz.

IMG_9984 IMG_7253

Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız şart yoksa yer bulamayabilirsiniz.

Adres: Arap Cami, Fermeneciler Cad./ali Yazıcı Sok. Gümrük Han D:10, 34421 Beyoğlu/Istanbul

Telefon: (0212) 244 97 76

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir