Mekanlar

S Cafe Akmerkez: Bir zamanlar İstanbul’da elle tutulur mekan yoktu, S Cafe vardı! Herkesin buluşma noktasıydı…

IMG_7324

Etiler Akmerkez AVM’nin Nispetiye Caddesi’ne açılan dış kısmında yer alan S Cafe & Brasserie hem bir restoran şıklığına hem de bir cafe ortamının rahatlığına sahip olma özelliğiyle içeri girer girmez cazibesini konuşturuyor. Alışveriş merkezi içerisinde olmasına rağmen oldukça nezih ve güzel bir ortamı var. Sofistike ama duygulu ve özenilerek dekore edilmiş salonu rahat koltuklarıyla sizi keyfe çağırıyor adeta.

IMG_7358Modern şehrin insanına hitab eden, 22 yıllık sağlam duruşunu lezzeti, dekoru ve hizmet kalitesiyle her daim ayakta tutan Tekfen Grubu işletmesi olan S Cafe Brasserie, 1994 yılında İstanbul’un en gözde mekanı Akmerkez’de Leyla Akçağlılar tarafından açıldı. Akmerkez’in ardından da Etiler’in de en popüler buluşma noktalarından biri haline geldi.

IMG_7365

Hatırlıyorum da lise yıllarımda İstanbul’un en kaliteli lokasyonlarının başını çeken Etiler’in en çok ilgi gören yeri Akmerkez’di. Bizim jenerasyon için çok sembolik yerlerden biri olan S Cafe & Brasserie de herkesin bir numaralı buluşma noktasıydı. İstanbul’da “Brasserie” denince ilk akla gelen mekanlardan biriydi. Ünlülerin, iş adamlarının, ülkenin önemli insanlarının gittiği, magazincilerin her daim etrafında beklediği, bir zamanların en efsanevi mekanı olan S Cafe Brasserie şimdi yenilenen yüzü, Akmerkez’in dış cephesindeki sokağa açılan lokasyonu, dünya mutfağından zengin, yenilenmiş, taptaze menüsü ile her gün 10:00-23:00 aralığında Brasserie deneyimini S Brasserie’de sunuyor.

Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin, özel toplantılarının, alışveriş arasında verilen keyifli molaların favori mekanlarından olan S Cafe & Brasserie 150 kişilik bir kapasiteye sahip.

IMG_7383 IMG_7390 IMG_7403 IMG_7411

İtalyan mutfağı, Geleneksel Türk mutfağı ve Fransız lezzetlerinden esinlenerek geliştirilen yepyeni menüleri hakikaten ilgi çekici. Sezonsal olarak ve tedarik ettikleri malzemelerin çeşitliliğine göre menüyü devamlı güncelliyorlar olmaları da ayrı tabiki. Bolu Mengenli Şef Ramazan Karadeniz’e emanet. Kendisi S Cafe açıldığı günden beri burada.

Akmerkez’in iç kısmında bulunuyordu önceden. Etiler tarafındaki caddeye bakan cephesine taşınınca AVM’den bağımsız olarak, dış cepheye açılan kendine ait özel kapısının verdiği avantajla içerdeki mekanlardan daha geç kapanabiliyor hale geldi. Ayrıca yol üstünden geçenlerin kolayca girmesi açısında güzel oldu. Daha bir canlandı sanki daha bir halka karıştı S Cafe. O mekanik halinden kurtuldu. Çevrede sabah kahvaltısı konusundaki eksikliği her gün saat 8:30’da başlattığı zengin bir kahvaltı ile doldurdu.

Balık ızgaralar, salata çeşitleri dışında müşterilerin rağbet gösterdiği diğer ürünler tatlılar ve pastalar. Ayrıca her güne özel menüler de hazırlanıyor. Mekanın girişindeki kara tahtada listeyi görebiliyorsunuz.

S Cafe’nin lezzetlerini evine taşımak isteyenler için bir pastane köşesi yapmışlar, bununla beraber özel cateringi hizmeti de veriyorlar.

IMG_7417

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.

IMG_7441 IMG_7449 IMG_7457

20 salata çeşidinin bulunduğu mönüde diyete uygun yemekler de bulunuyor. Menüye en yeni girmiş olan kızarmış 3 peynirli ve pancarlı salatayı muhakkak denemelisiniz. Ramazan Şef’ten aldığım bilgiye göre daha şimdiden mekanın favori tabağı olmuş durumda. Ramazan Şef’ten aldığım bilgiye göre daha şimdiden mekanın favori tabağı olmuş durumda. Sebzeli Çin Böreği de salatalara çok uyumlu bir eşlikçi oluyor. Hem görseliyle hem içerik zenginliğiyle daha masaya konar konmaz ilgi çeken Atıştırmalık Tabağında; Şişte Tavuk, Şişte köfte, halka soğan, hellim peyniri, patates tava ve domates bulunuyor. Dil Balığı hafif ama derin bir ana yemek deneyimi yaşamak isteyenler için ideal.

S Cafe, içinde açılan bar bölümünde artık müşterilerine happy hour ve şampanya keyfi sunuyor, hızlıca atıştırmak isteyenlere de ‘al banco’ tipi yemek servisi yapıyor.

“A la Minute” hizmet vermeleri sayesinde, ortalama 10-12 dakikada veya en kalabalık zamanda bile 20 dakikada siparişinizin masanıza getirilmesi de yine en büyük iddialarından biri…

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.

IMG_7427 IMG_7424

Yemekleri kadar tatlılarında da iddialı olan S Cafe’de Çilekşi Milföy ve Profiterol’ü muhakkak tatmalısınız!

Kahvaltı dışında iş toplantıları, alışveriş molaları, öğle, akşam yemekleri, çay partileri ve akşamları da trafiğin yoğunluğunu atlatmak için birşeyler içmek için nefis bir mekan. Her zaman değerlendirebilirsiniz.

Menüden Seçmeler:

Kahvaltı Tabağı:42 TL
Atıştırmalık Tabağı: Şişte Tavuk, Şişte köfte, halka soğan, hellim peyniri, patates tava ve domates, 40TL
Salatalar: 32,5 – 48 TL
Sebzeli Çin Böreği: 32 TL
Köfte Izgara: 45TL
Izgara Bonfile Dilimleri: 64 TL
Dil Balığı: 44 TL
Margarita Pizza: 32,5 TL
Çilekli Milföy: 22 TL
Profiterol: 22 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir